Doğu Ekspresi ile Kars Turu

"Konaklamalı Turlar"

KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ -  ERZURUM 

Yüksek hızlı tren ile Konya - Ankara gidiş 
Doğu Ekspresi yataklı vagon ile Ankara - Kars gidiş 
Türk Hava Yolları ile Erzurum - Konya dönüş 


27 Nisan 2019, Cumartesi - Konya - Ankara - Kars
Sabah 11.00’de Konya Tren İstasyon'unda buluşma ve hızlı trenle 11:30'da Ankara’ya hareket. Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanına yerleşme. Saat 18:00'da hareket. Akşam Yemeği tren içerisinde serbest olarak yemekli vagonda olacaktır. Tren yolculuğumuzda Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum illerinden geçiş yaparak Kars’a ulaşacağız.

1. GÜN: ( 28 Nisan 2019, Pazar ) Kars
24 saatlik bir yolculuk sonrası akşam saat 18.10’da  Kars’a varış. Bizi bekleyen aracımız ile konaklama yapacağımız otelimize geçiş odalara yerleşme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Konaklama: Kale Otel Kars

2. GÜN: ( 29 Nisan 2019, Pazartesi ) Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri, Meşhur Kars Gravyeri 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Ören Yeri'ni ziyaret ediyoruz. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz.

Göl etrafında yürüyüş ve serbest fotoğraf molası veriyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı için mola veriyoruz ve otelimize hareket ediyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Yemekten sonra aşık atışması etkinliğimiz olacaktır.  Konaklama: Kale Otel Kars

3. GÜN: ( 30 Nisan 2019, Salı) Kars Şehir Turu, Kars Kalesi, Fehtiye Camii, 12 Havari Kilisesi, Hasan Harakani Hz. Türbesi, Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor yürüyerek Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. 12 yy’dan kalma bu güzel kale özellikle Osmanlılar döneminde ciddi yenileme geçirmiş olan bu yapıyı geziyor ve buradan Kars manzarasını fotoğraflama imkanı buluyoruz.
Kale ziyaretinin ardından 12 Havari Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Ermeni Mimarisinin güzel örneklerinden olan bu yapı günümüzde Kümbet Cami olarak kullanılmaktadır. Kubbe etrafındaki 12 havariyi betimleyen kabartmalar gerçekten ilgi çekicidir. 
Vali konağı, Ptt binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye Camii), Ebu-l Hasan Harakâni türbesi göreceğimiz yerler arasındadır.

Daha sonra Türkiye’ de en çok tabyanın olduğu 46 tabyaya sahip ve en önemlisi Ruslar’ ın bir gece baskınında 600 kişilik bir tabur askerin şehit edilmesi ve yakın çatışmalar nedeniyle duvarlarının kanla kaplanması üzerine ‘Kanlı Tabya’ adı verilmiş olan Kafkas Cephesi Harp Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama: Kale Otel Kars

4. GÜN: ( 1 Mayıs  2019, Çarşamba ) Sarıkamış, Erzurum
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sarıkamış'a doğru yola çıkıyoruz. Sarıkamış'ın girişinde Şehitler Anıtı'nı görüp rehberimizden Sarıkamış Harekatıyla ilgili bilgi aldıktan sonra Sarıkamış Katerine köşkünü dışarıdan görüyoruz ve Sarıkamış Kayak merkezine ulaşıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz teleferikle en üst noktaya kadar çıkıp Sarıçam ormanlarının içerisinde kahvelerini içebilirler. Ardından Erzurum'a doğru yola çıkıyoruz. Öğle Yemeğimizin ardından Erzurum Ulu Cami, Tarihi Erzurum Konağı, Üç Kümbetler, (restorasyonda olduğu için dışarıdan görebildiğimiz) Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi gezilerinin ardından Erzurum Havalimanı'na hareket ediyoruz. Türk Hava Yolları 18:25 seferi ile Kars İstanbul ve 22:30 seferi ile Konya'ya hareket ediyoruz. Saat 23:55'de Konya'ya varıyoruz.

Turumuz tamamen acentamızın kendi organizasyonudur. Tren ve uçak konfirmasyonlarımız alınmıştır. Herhangi bir başka tur operatörünün ürünü değildir. 


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konya – Ankara  YHT Tren biletleri
 • Doğu Ekspresi ile ile Ankara'dan Kars'a yataklı vagon ile seyahat
 • Türk Hava Yolları ile Erzurum İstanbul Konya parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 Gece konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı  - 3 Akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Bölge içi özel aracımız ile translefler
 • Seyahat Sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm şahsi harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.04.2019 - 01.05.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1750 TL
Single Farkı 700 TL
6-11 Yaş Çocuk 1750 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL

Gezipero Öneriyor