Doğu Ekspresi ile Kars Turu

"Haftasonu Turları"

KARS - ÇILDIR GÖLÜ - ANİ HARABELERİ - SARIKAMIŞ -  ERZURUM 

(1.Gün) Yüksek hızlı Tren ile Konya - Ankara Gidiş 
(1.Gün) Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş 
(4.Gün) Havayolu ile Kars - Ankara Dönüş 
(4.Gün) Yüksek hızlı Tren ile Ankara Konya Dönüş

Kars çevresi Karayolu transferleri & 3Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik 
& 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası 
Tur Ücretlerine Dahildir.

Konya - Ankara - Kars
Sabah 13.30’de Konya Tren İstasyon'unda buluşma ve hızlı trenle Ankara’ya hareket . İnişimizin ardından Saat 17.30’da Ankara tren garından Irmak Tren İstasyonuna transfer ve saat Irmak Tren İstasyonuna varış. Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanına yerleşme. Akşam yemek (ekstradır) ve geceleme trenimizde.

1. GÜN: Kars
23 saatlik bir yolculuk sonrası akşam saat 18.10’da  Kars’a varış. Bizi bekleyen aracımız ile 3 gece konaklama yapacağımız otelimize geçiş odalara yerleşme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN: Kars Şehir Turu
Sabah  kahvaltı sonrasında tüm gün Kars şehir merkezi gezisi. Rus işgali sırasında tahtdüzü bölgesinde ızgara plan üzerine yeniden kurulan Kars'ta; işgal sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali konağı, Ptt binası, Ortodoks kilisesi (Merkez cami), Demir köprü, İsmet Paşa İlköğretim okulu, Hekim evi (opera binası), Fevzi paşa ilköğretim okulu,  Kars müzesi ve Alexander nevski kilisesi (Fethiye cami), Kars kalesi, Karahanoğlu köprüsü, Oniki havari kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni türbesi, topçuoğlu hamamı, muradiye hamamı, defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar paşa konağı, konservatuar göreceğimiz yerler arasındadır. akşam üzeri otelimize geçiş ve akşam yemeği… 
 
3. GÜN: Kars, Çıldır Gölü, Ani Harabeleri 
Sabah erken alacağımız açık büfe  kahvaltı sonrasında  Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır gölü’nde buzları kırarak yapılan balık avı safarisini izleyeceğiz. Öğle yemeğimiz de tutulan balıkları birlikte yiyeceğiz. öğleden sonra Kars merkezinden geçerek  Ermenistan sınırında Unesco dünya kültür mirası listesinde bulunan Ani Harabeleri tarihi arkeolojik alanı'nı ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Ani kenti, Selçuklular döneminde de iskân edildiği için; Selçuklu sarayı ve kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de göreceğiz. Ayrıca; Gagik kilisesi, Havariler kilisesi, Aziz krikor şapeli, aziz prktich (halashar) kilisesi, büyük katedral (fethiye camii), tigran honents (resimli) kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan bakireler (rahibeler) manastırı, pers uygarlığı’na ait bir zerdüşt ateşgedesi ve bir gürcü kilisesi göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır… akşam üzeri Kars merkeze dönüş. akşam yemek ve geceleme otelimizde… 
 
4. GÜN: Sarıkamış, Erzurum, Ankara, Konya
Sabah açık büfe kahvaltı sonrasında Sarıkamış'a gidiyoruz. yolumuzun üzerindeki şehitler anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış kayak merkezi ve sarıçam ormanını gezdikten sonra Erzurum’a geçiyoruz. yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk sonrasında Erzurum’a varışımızın ardından havalimanına geçerek Anadolu jet havayollarının tarifeli seferi ile saat 17.40’de Erzurum – Ankara uçuşu ile Esenboğa havalimanına varış. Ankara’ya dönüşün ardından hızlı trenle Konya’ya ulaşarak turumuzun sonlandırıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER : 

 • Konya – Ankara – Konya YHT Tren biletleri
 • Doğu Ekspresi ile ile Ankara'dan Kars'a yataklı vagon ile seyahat
 • Anadolujet havayolları ile Erzurum – Ankara Uçak biletleri
 • Özel aracımız ile bölge transferleri
 • 3 Gece konaklamalar
 • 3 Sabah kahvaltısı  - 3 Akşam yemeği
 • Araç içi ikramlar
 • Rehberlik hizmetleri
 • Seyahat sigortası 
 • Tüm transferler

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER : 

 • Müze ve ören giriş ücretleri 
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Özel harcamalar 
 • Öğle yemekleri 
 • Çıldır gölü fayton ücreti  
   

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 yaş altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
28.12.2018 - 01.01.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500.00
Single Farkı 700.00
7-12 Yaş Çocuk 1400.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
5 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir..
Gidiş-Dönüş Tarihleri
19.01.2019 - 23.01.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500.00
Single Farkı 700.00
7-12 Yaş Çocuk 1400.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
5 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir..
Gidiş-Dönüş Tarihleri
25.01.2019 - 29.01.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500.00
Single Farkı 700.00
7-12 Yaş Çocuk 1400.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
5 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir..
Gidiş-Dönüş Tarihleri
14.02.2019 - 18.02.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500.00
Single Farkı 700.00
7-12 Yaş Çocuk 1400.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
5 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir..