Doğu Karadeniz ve Batum Turu

"Doğu Karadeniz Turları"

Hareket:

 • 22:00 Anıt MEydanı Devlet Tiyatrosu Önü
 • 22:30 Otogar Kavşağı İstikbal Mobilya Önü

Belirtilen duraklardan siz değerli msiafirlerimizi alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün: Samsun - Atatürk anıtı – Bandırma Vapuru - Ordu - Boztepe

Gece yolculuğumuzun ardından Samsun’a varıyoruz. Öncelikle kahvaltı alacağımız restoranımıza geçiyoruz. 19 Mayıs 1919'da Atatürk’ün Bandırma Vapurundan 18 Silah Arkadaşıyla inerek Kurtuluş Savaşı’nı başlatan ilk genelgeyi okuduğu yer olan bu anlamlı şehirde Atatürk Anıtı, İlk Adım Anıtı, Bandırma Vapuru ’nu geziyoruz. Sonrasında Samsun’dan ayrılarak, Amazon savaş kadınlarının başkenti Terme’de vereceğimiz molanın ardından Ünye – Fatsa üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in keyifli manzara noktalarından bir tanesi olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Burada vereceğimiz manzara molamızın ardından otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün: Giresun - Trabzon - Ayasofya - Atatürk Köşkü - Telkari ve Kazaziye Atölyesi - Uzungöl - Çay Fabrikası - Sürmene

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında ilk gezi durağımız Giresun oluyor. Meşhur Giresun Fındığı alabilmeniz için vereceğimiz mola sonrasında; Keşap, Espiye,  Tirebolu, Görele, Vakfıkebir, Akçaabat üzerinden Trabzon’a varıyoruz. İlk gezi durağımız Komnenos Krallığı döneminde yapılan Ayasofya Kilisesi oluyor. Bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra Soğuksu Tepesi’ndeki Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Ardından bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkari ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan Kazaziye Sanatının inceliklerini öğreniyoruz. Alışveriş molamızın ardından Trabzon’un köftesiyle meşhur ilçesi Akçaabat’a varıyoruz. Akçaabat Köftesinden oluşan öğle yemeği menümüzü aldıktan sonra Of üzerinden Solaklı Çayı boyunca devam edip Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzun göl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzun göl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir.  Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzun göl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında Sürmene’ye geçiyoruz. Çayın dalından kopartılıp soframıza kadar geliş aşamalarını görmek için Çay Fabrikası gezimizi yapıyoruz. Ardından Dünyaca ünlü Sürmene bıçağı atölyesini ziyaret ettikten sonra otelimize hareket ediyoruz.Otelimize yerleşmemizi takiben, konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

3. Gün: Batum Turu (Gonio Kalesi - Medea Heykeli – Batum Piazza Meydanı - Poseidon Anıtı – Tiyatro Binası - Meryem Ana Katedrali )

Sabah otelde aldığımız kahvaltımızın ardından Batum’a hareket ediyoruz. Sarp sınır kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan/ Acara bölgesine geçiyoruz. Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi’ni görerek Batum şehir merkezine doğru devam ediyoruz. Bayburt’tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Ardından sehir merkezine ulaşarak buradaki gezilerimize başlıyoruz. Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı’nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanını göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp otelimize gidiyoruz. Otelimize yerleşmemizi takiben, konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

UYARI - NOT:  Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’ a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir.

4. Gün: Ayder Yaylası - Kalegon - Gelintülü Şelalesi - Fırtına Vadisi - Zilkale - Timisvat - Çat - Maçka

Otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan göstermekle yetinmeyip çay makasımızı alıyor ve biraz çay topluyoruz. Bu yöreselliği yaşadıktan sonra vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada dileyenlerle birlikte, bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. 100 Mt’lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi geziyoruz. Kale gezimizin ardından yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi almak için Fırtına Vadisi kenarında bulunan restoranımıza geliyoruz. Yemeğimizin ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize varıyoruz. Otelimize yerleşmemizi takiben, konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 

5. Gün: Altındere Milli Parkı - Sümela Manastırı - Meryem Ana Kilise - Ayazma - Su Kemerleri - Hamsiköy - Zigana

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Altındere Milli Parkı’na ulaşıyoruz. Burada bizi bekleyen minibüslere binerek Sümela Manastırı’na çıkıyoruz. Sabah sporu yapmak isteyen konuklarımız kuş sesleri eşliğinde patika yoldan manastıra çıkabilir. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz. Buradan otobüsümüze binerek Zigana Dağları’na tırmanıyoruz. Sütlacıyla meşhur Hamsiköy’ü görüp sütlaç molası ardından Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan Zigana Tüneli’nden geçiyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Gümüşhane’nin meşhur pestil ve kömesinden alıp Tirebolu, Espiye, Keşap, Giresun üzerinden Ordu’ya varıyoruz. Otelimize yerleşmemizi takiben, konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6. Gün: Amasya – Mumyalar Müzesi – Hazeranlar Konağı – Yalıboyu – Yeşilırmak – Arkeoloji Müzesi

Otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya varış. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçuklu’dan Osmanlı'ya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri ve Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyri sonrasında sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını görüyoruz. Amasyada’ki gezimizin ardından Konya’ya hareket ediyoruz.  


Fiyata dahil olan hizmetler

 • Konforlu Ulaşım
 • 5 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 6 Sabah Kavaltısı
 • 5 Akşam yemeği 
 • Profesyonel Rehberlik
 • Araç içi İkramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Öğlen yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Kişisel harcamalar ve otelde alınan ekstralar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
03.06.2019 - 09.06.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500 TL
Single Farkı 500 TL
6-11 Yaş Çocuk 1400 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL
Gidiş-Dönüş Tarihleri
24.06.2019 - 30.06.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500 TL
Single Farkı 500 TL
6-11 Yaş Çocuk 1400 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL
Gidiş-Dönüş Tarihleri
22.07.2019 - 28.07.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500 TL
Single Farkı 500 TL
6-11 Yaş Çocuk 1400 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL
Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.08.2019 - 18.08.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1750 TL
Single Farkı 500 TL
6-11 Yaş Çocuk 1650 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL
Gidiş-Dönüş Tarihleri
26.08.2019 - 01.09.2019
Otel
Kişi başı fiyat 1500 TL
Single Farkı 500 TL
6-11 Yaş Çocuk 1400 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL

Gezipero Öneriyor