Menu

Eğirdir Turu

Kişi BaşıTur Ücreti225 TL

Gezilecek Yerler

Kalesi ve taş evleri ile sivri bir tepenin ve yedi renkli suların kıyısında kurulmuş kadim şehir; Eğirdir
Akpınar Tepesi, Can Ada, Yeşil Ada, Dündar Bey Medresesi, Hızırbey Camisi ve Kemerli minare, Eski Eğirdir evleri, Yazılı Kanyon Milli Parkı, Kovada Gölü Milli Parkı
Daha Fazla Göster

Hareket Noktası

06:30 Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu Önü

06:45 Eski Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Önü

Siz kıymetli misafirlerimiz ile keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Eğirdir Gölünü kuşbakışı olarak görebileceğimiz Akpınar Tepesi’ne varıyoruz. Burada manzara eşliğinde köy kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından bu mekânı fotoğrafladıktan sonra Eğirdir’e iniyoruz.

Eğirdir Gölü üzerinde bulunan Yeşil Ada’ya varıyoruz. Yeşil Ada etrafında yürüyüş turu atıyoruz. Yürüyüş esnasında Eski Eğirdir Evleri, Dünya'nın ilk ruhban okulu olan Ayastafenos KilisesiMuslihiddin Dede Türbesi'ni panaromik olarak görecek ve Yeşil Ada'nın olağanüstü güzelliğine şahit olacaksınız. Daha sonra Dündar Bey MedresesiHızırbey Camisi ve Kemerli MinareKale ve civarlarını geziyoruz.  Isparta’nın meşhur gül ürünlerinden alış veriş için serbest zaman veriyoruz.  

Alış veriş yaptıktan sonra Yazılı Kanyon’a geçiyoruz. Yazılı ismini kanyon içindeki kayaların üzerinde bulunan, Epiktetosa ait HÜR İNSAN şiirinden almaktadır. Kanyonda bulunan tesisimizde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğinde Alabalık var.  Yemekten sonra yemyeşil çam ağaçların gölgesinde fazla zorlu olmayan bir patikadan gürül gürül akan muhteşem su sesi eşliğinde Yazılı Kanyon'da  yürüyüş yapıyoruz. 

Daha sonra Kovada Gölü Milli Parkı gezimizi yapıyoruz. Eğirdir Gölü’nün güneye devamı olan Kovada Gölü, aradaki dar bölgenin alüvyonlarla dolması sonucu ayrı bir göl halini almıştır. Jeolojik olarak karstik tektonik bir polye olan göl, Eğirdir ve Beyşehir Göllerinde olduğu gibi turkuaz mavisi sularıyla bilinir.  Kovada Gölü’nün çevresi zengin bitki örtüsüne sahiptir ve yüzlerce çeşit hayvan barındırmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı “Milli Park” niteliğini almıştır. Göl çevresinde yürüyüş turu atıyoruz. Biraz daha vakit geçirdikten sonra Konya’ya dönüş yapıyoruz. 

Tur bilgilendirmesi:
Konya Eğirdir 210 KM / Yolculuk süresi yaklaşık 2,5 saat 
Sabah Kahvaltısı: Akpınar Tepesi Yörük Çadırı'nda alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yazılı Kanyon'da bulunan tesisimizde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.
Akşam Yemeği. Tur ücretine dahil değildir.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

  • Konflorlu Ulaşım
  • Sabah Kahvaltısı (Serpme)
  • Öğle Yemeği (Yazılı Kanyonda Alabalık)
  • Rehberlik Hizmeti
  • Milli park giriş ücretleri

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

  • Kişisel harcamalar
  • Yemeklerde alınacak içecekler
  • Akşam Yemeği
Periyot Kişi başı 7-11 Yaş Çocuk 3-6 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk
11 Nisan 2021, Pazar 225 TL 225 TL Ücretsiz Ücretsiz