Hatay Adana Tarsus Turu

"Haftasonu Turları"

Hatay Adana Tarsus Turu
23-25 Kasım 2018

Hareket:  23 Kasım 2018, Cuma
00:30 Anıt Meydanı Tiyatro Önü
01:00 Otogar Kavşağı istikbal Önü 
Siz değerli misafirlerimizi belirlenen duraklardan alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

24 Kasım Cumartesi Titus Tüneli, St Pierre Kililesi, Harbiye Şelalesi, Habibi Neccar Camii
Sabah saatlerinde Hatay’a varışımızı takiben gezimize başlıyoruz. Samandağ Çevlik mevkiinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneline hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, "Dünyanın İlk Tüneli" olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilise’yi geziyoruz. Dünyanın en büyük ve en zengin mozaik müzelerinden biri olan Antakya Mozaik Müzesi'nin görülmesi. Öğle yemeği için serbest zaman Turumuza Hrıstiyan âlemi için çok önemli bir yere sahip olan St Pierre Kilisesi ile devam ediyoruz. Tarihte ilk defa, bu kilisede Hz İsa'nın dinini tanıyanlara "Hrıstiyan" denmiştir. Kilise, Hz İsa'nın 12 havarisinden biri olan St Pierre'nin Hz İsa'nın ölümünden sonra Hıristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak önemli bir dini merkezdir. Bir zamanlar "Doğunun Kraliçesi" bugün ise mütevazı bir Anadolu kenti. Tarihi Antakya sokaklarında yürüyerek şehir turu, Antakya Uzun Çarşı'da serbest zaman, Habib-i Neccar Cami’nin görülmesi ardından Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

25 Kasım Pazar Adana Sabancı Cami, Taş Köprü, Tarsus, Eshab-ı Kehf Mağarası 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Tarsus’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Adana Merkez (Sabancı) Cami'sini ve Kara Köprü'yü görüyoruz. 
Danyal Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Oradan Tarsus’un ünlü lezzeti havuç cezeryelerinin satıldığı mağazaya uğruyoruz. Sonraki gezi noktamız Türk tarihinde büyük yere sahip,Çanakkale Savaşı’nın unutulmazlarından,restore edilmiş Nusret Mayın Gemisini geziyoruz. Akabinde biraz da nefes almak ve öğle yemeği almak için Tarsus Şelaleleri’ne geçiyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Daha sonra turumuzu tamamlayıp Konya’ya hareket ediyoruz.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu ulaşım
 • 1  Gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sigortası

 Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Bu sebep ile turlarımıza 5 yaş altındaki çocuklarımızı dahil edemiyoruz.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
23.11.2018 - 25.11.2018
Otel
Kişi başı fiyat 300.00
Single Farkı 100.00
7-12 Yaş Çocuk 275.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
5 yaş altı çocuk kabul edilmemektedir..