Hatay Gaziantep Lezzet Turu

"Konaklamalı Turlar"

Hatay Gaziantep Turu

Hareket:  12 Nisan 2019, Cuma
23:59 Anıt Meydanı Tiyatro Önü
00:30 Otogar Kavşağı istikbal Önü 
Siz değerli misafirlerimizi belirlenen duraklardan alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün: 13 Nisan 2019, Cumartesi  Titus Tüneli, St Pierre Kililesi, Hatay Arkeoloji Müzesi, Habibi Neccar Camii, 
Sabah saatlerinde Hatay’a varışımızı takiben kahvaltı için restoranımıza geçiyoruz. Yöresel kahvaltımızdan sonra gezimize başlıyoruz. Samandağ Çevlik mevkiinde bulunan Roma döneminde yapılmış Titus Tüneline hareket ediyoruz. Tarihi kayıtlara göre, "Dünyanın İlk Tüneli" olarak tanımlanan Titus Tüneli’ni ve Toplu Kaya Mezarları’nın bulunduğu Beşikli Kilise’yi geziyoruz. Dünyanın sayılı mozaik müzelerinden Hatay Arkeoloji Müzesi'nin görülmesi. Öğle yemeği için serbest zaman Turumuza Hrıstiyan âlemi için çok önemli bir yere sahip olan St Pierre Kilisesi ile devam ediyoruz. Tarihte ilk defa, bu kilisede Hz İsa'nın dinini tanıyanlara "Hrıstiyan" denmiştir. Kilise, Hz İsa'nın 12 havarisinden biri olan St Pierre'nin Hz İsa'nın ölümünden sonra Hıristiyanlığı yaymaya çalıştığı yer olarak önemli bir dini merkezdir. Bir zamanlar "Doğunun Kraliçesi" bugün ise mütevazı bir Anadolu kenti. Tarihi Antakya sokaklarında yürüyerek şehir turu, Antakya Uzun Çarşı'da serbest zaman, Habib-i Neccar Cami’nin görülmesi ardından Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz. 

2.Gün 14 Nisan 2019, Pazar Gaziantep Mozaik Müzesi - Gaziantep(Ayıntap) Kalesi - Sedefçiler Çarşısı - Almacı Pazarı - Bakırcılar Çarşısı - Zincirli Bedesten 
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Gaziantep'e doğru yola çıkıyoruz. Gaziantep'teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacak. Burada rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından, Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz.Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarşısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekanda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanına giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan Kastelleri görüyoruz. Alış-veriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep fıstığı, Sedef kakma,baklava alış-verişlerimizi yapıyoruz. Daha sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakabilirsiniz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirden ayrılıp Konya'ya doğru yola çıkıyoruz. Konya'ya takribi 03:00 gibi varıyotuz.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu ulaşım
 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 2 kahvaltı ve 1 akşam yemeği
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Seyahat sigortası

 Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
12.04.2019 - 14.04.2019
Otel
Kişi başı fiyat 450 TL
Single Farkı 100 TL
6-11 Yaş Çocuk 425 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL

Gezipero Öneriyor