Menu
Hızlı Tren ile Eskişehir Turu

Hızlı Tren ile Eskişehir Turu


Gezilecek Yerler

Son yılların yükselen turizm merkezi Eskişehir.
Odunpazarı - Balmumu Heykel Müzesi - OMM Müze - Kurşunlu Külliyesi - Atlıhan - Lületaşı Müzesi - Devrim Arabası - Porsuk Çayı - Sazova Parkı - Espark
Daha Fazla Göster

Hareket Noktası

Konya Tren Garı

Saat: 07:40'da Konya Tren Garı Bekleme Salonu'nda acenta görevlimizle buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra 08:00 Seferi ile Eskişehire Hareket ediyoruz. 09:45 Gibi Eskişehir'e varıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binere kahvaltı için restoranımıza geçiyoruz.Kahvaltıdan sonra Eskişehir Gezimize başlıoyruz.

Tarihi Odunpazarı Evleri bölgesine varıyoruz. Öncelike Yılmaz Büyükerşen'in Eskişehir'e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesini ziyaret ediyoruz. Yürüyerek Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, OMM Müze, Atlıhan el sanatları çarşısını geziyoruz. 

Rehberimizin bilgilendirmelerinin ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman içerisinde alışveriş imkanımız oluyor. 

Tülomsaş Fabrikasını bahçesinde sergilenen bej renkli ilk yerli otomobilimiz olan Devrim arabasını ziyaret ediyoruz. Devrim arabamızın hazin hikayesini rehberimizden dinledikten sonra fotoğraf molası veriyor ve turumuza devam ediyoruz.
Daha sonra Köprübaşı Mevkiine gidiyoruz. Öğle yemeği ve Porsuk çayında tekne gezintisi için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğinde Eskişehir'in meşhur çiböreğini ve Balaban Köftesini tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Porsuk Çayında gondola ve tekneye (esbot) binebilirler. 

Son durağımız Sazova Parkı olacak. Masal Şatosu önünde toplu fotoğraf molamızdan sonra verdiğimiz serbest zaman zafrında muhteşem parkın keyfini çıkartabilrisiniz. Dileyen misafirlerimiz Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Hayvanat Bahçesi, Sualtı Müzesi'ni görebilirler.  
Daha sonra Espark Avm'de serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın sonunda Tren Garında buluşarak saat 21:20 seferi ile Konya'ya hareket ediyoruz. Takribi 23:00 gibi Konya'ya varıyoruz.

Kahvaltı: Eskişehir'de belirlenen restoranda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir
Öğle Yemeği: Eskişehir'de belirlenen restoranda alabilirsiniz. ( Balaban Köfte + Çi Börek ) Tur ücretine dahil değildir.
Akşam Yemeği: Espark'ta serbest zamanda alabilirsiniz. Tur ücretine dahil değildir. 

Not: Trenlerde grup olarak toplu alım yapıldığından çocuk/genç/yaşlı/engelli indirimi uygulanmaz.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

  • Yüksek Hızlı Tren ile Konya Eskisehir Konya parkurunda ekonomi sınıfı tren bileti
  • Bölge içi ulaşım
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Acenta refakati

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

  • Tüm Yemekler
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Tekne turu (esbot)
  • Özel Harcamalar
Periyot Kişi başı 7-11 Yaş Çocuk 3-6 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk