Konaklamalı Kapadokya Turu

"Kapadokya Turları"

1.Gün: (21 Temmuz 2017, Cumartesi ) Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Paşabağlar, Çanak Çölmek Atölyesi

Sabah 07:00’de Anıt tiyatro önünden hareketle Pers dilinde “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Ağaçlı Tesislerinde vereceğimiz molanın ardından ilk durağımız Ihlara Vadisi olacak. Ihlara Vadisi müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip.  Ihlara gezimizin ardından Derinkuyu Yeraltı Şehri gezisini yapacağız. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsa da birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar. Turumuza kaldığımız yerden devam ediyor öğle yemeği için Avanos'ta bulunan restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeğini aldıktan sonra Paşabağ Vadisi’nde yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgârın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz. Paşabağ bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekânı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak biliniyor. Peri bacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra biraz alış veriş yapmak için Çavuşin’Çanak Çömlek Atölyesine geçiyoruz. Ustamız bize çanak çömlek yapımının tarihi ile ilgili detaylı bilgileri verdikten sonra siz değerli misafirlerimizin arasından birini seçerek usta çırağı yapacaktır. Misafirimiz bize hünerlerini gösterecektir. Konaklama için otelimize geçiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler için akşam yemekli Türk Gecemiz vardır. ( extra 50 TL)

Sabah kahvaltısı mola tesislerinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir
Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır. Rehberimizin tavsiyesi üzerine Uranus Restoran'da testi kebabı alabilirsiniz. 
Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

2. Gün: (22 Temmuz 2017, Pazar) Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi, Göreme, Onyx Atölyesi, Ürgüp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası mistik yolculuğumuza devam ediyoruz. Bugün ilk durağımız birçok güvercin yuvasının bulunduğu muhteşem Uçhisar manzaralı Güvercinlik Vadisi. Güvercinlik Vadisi turumuzun ilk durağı ve en güzel noktalarından biridir. Burada nazar boncuklu ağaların önünde fotoğraf için mola veriyoruz. Turumuzun devamında Uçhisar Kalesi’ne çıkıyoruz. Tüm Kapadokya bölgesini kuş bakışı görebileceğimiz bu yüksek noktada fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Göreme Vadisini ve Göreme Kasabasını panoramik olarak görebileceğimiz bir nokta olan Göreme Panorama ile devam ediyor. Burada biraz mola veriyoruz. Manzara eşliğinde çayınızı yudumlayabileceğiniz en güzel noktalardan birisidir. Öğle yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Yemekten sonra onyx atölyeleri'nde alış veriş imkanımız olacaktır. Peri bacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi'ne gidiyoruz. Bu günün sonunda Asmalı Konak’ı ziyaret ediyoruz. Kapadokya’daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimizi bitirerek Konya’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molalar verilerek takribi 22:00 sularında Konya’ya varıyoruz.

Sabah kahvaltısı otelimizde açık büfe olarak alınacaktır Tur ücretine dâhildir
Öğle yemeği serbest olarak alınacaktır. Rehberimizin tavsiyesi üzerine Han restoranda açık büfe olarak alabilirsiniz.
Akşam yemeği yol üzerinde mola tesislerinde alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.

Turumuzda dileyen misafirlerimiz için balona binme imkânı sunulmaktadır. Balon fiyatları için acentamızla görüşebilirsiniz. 


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz


 • Konya’dan ulaşım
 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası

 Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz


 • İlk gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • İkinci gün akşam yemeği
 • Kişisel harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Ihlara Vadisi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Uçhisar Kalesi, Asmalı Konak)

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
 • Turumuz yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, siz sayın misafirlerimizin rahatını ve kültür turu mantığını göz önüne alarak, 6 yaş ve altı çocuk misafirlerimizi turlarımıza kabul edemiyeceğimizi bildiririz.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
21.07.2018 - 22.07.2018
Otel
Kişi başı fiyat 300.00
Single Farkı 100.00
7-12 Yaş Çocuk 275.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
11.08.2018 - 12.08.2018
Otel
Kişi başı fiyat 300.00
Single Farkı 100.00
7-12 Yaş Çocuk 275.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.