Safranbolu Amasra Turu

"Kültür Turları"

Hareket: 20 Temmuz 2018, Cuma 23:30 
23:30 Anıt Meydanı Devlet Tiyatrsou Önü
00:00 Otogar Kavşağı İstikbal Mobilya Önü

1. Gün: ( 21 Temmuz 2018, Cumartesi ) Gölcük Milli Parkı - Devrek - Amasra - Bakacak Tepesi - Boztepe - Amasra Müzesi - Tekne Turu

Sabah saatlerinde Bolu'ya ulaşıyoruz. Öncelikle kahvaltımızı alacağımzı restoranımıza geçiyoruz. Kahvaltı'dan sonra ennetten bir köşe diyebileceğimiz Gölcük Milli Parkı’na varıyoruz. Göl etrafında rehberimizin eşliğinde yorucu olmayan bir yürüyüş yapıyoruz. Daha sonra bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarmanız için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra bastonları ile ünlü Devrek'e varıyoruz. Devrek'te bulunan meşhur bastoncular çarşısında biraz yürüyüş yaptıktan sonra adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan ve Fatih Sultan Mehmet’in "Lala Lala Çeşm-i Cihan(Dünya’nın Gözü)bu mu ola?’’ dediği ve hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’ yı tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesinde Fotoğraf molası veriyoruz. Molamızın ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında öğle yemeği için eski özelliklerini günümüzde de korumayı sürdüren ünlü balık restoranlarından birine geçiyoruz. Yemekten sonra siz değerli misafirlerimzile birlikte tekne turu yapıyoruz. Bartın üzerinden ağaçların doğal tüneller oluşturduğu Türkiye’nin en keyifli yollarından birisini kullanıp Ahmet Usta geçidinden geçerek Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

Sabah kahvaltısı: Tur ücretine dahil değildir.
Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir
Akşam yemeği otelimizde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Konaklama:

2 . Gün ( 22 Temmuz 2018, Pazar ) Kaymakamlar Konağı - Tarihi Safranbolu Çarşısı - Köprülü Mehmet Paşa Camii - Yemeniciler Çarşısı - Yörük Köyü - Cam Teras
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Safranbolu’yu gezmeye başlıyoruz. Safranbolu kahvesi içebileceğimiz ve yöresel ürünler alabileceğimiz bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Tarihi Safranbolu’ya ulaşarak yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezbedecek olan Kaymakamlar Konağı’na gidiyoruz. Konak gezimiz esnasında Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini geziyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğiniz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarınıİzzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak da kullanılan Cinci Hanı ( panaromik ) görüyoruz. Tarihi çarşının içinde yapacağımız yürüyüş içerisinde Köprülü Mehmet Paşa Camii ve bahçesindeki güneş saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan, İmren lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıdaki serbest zamanımızın ardından Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Rehberimiz eşliğinde köy içerisinde yürüyüş yapıyor ve meşhur çamaşırhaneyi görüşüoruz. Vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz. Leyla Gencer gibi dünyaca ünlü isimlerin doğduğu bu yerleşim yerinde geçireceğimiz keyifli anları hafızamıza kazıyarak Konya’a doğru dönüş yoluna geçiyoruz. Konya'ya varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak bir başka organizasyonda daha buluşmak üzere turumuzu sonlandırıyoruz. 

Sabah kahvaltısı: Tur ücretine dâhildir.
Öğle yemeği: Serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir
Akşam yemeği: Mola tesislerinde serbest olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhil değildir.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz


 • Konforlu Ulaşım
 • 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberlik
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz


 • 1. Gün kahvaltı
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içeçekler
 • Son gün akşam yemeği
 • Amasra tekne turu
 • Otel ekstraları ve özel harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
 • Turumuz yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, siz sayın misafirlerimizin rahatını ve kültür turu mantığını göz önüne alarak, 6 yaş ve altı çocuk misafirlerimizi turlarımıza kabul edemiyeceğimizi bildiririz.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
20.07.2018 - 22.07.2018
Otel
Kişi başı fiyat 350.00
Single Farkı 100.00
7-12 Yaş Çocuk 325.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.