Vizesiz Balkanlar Turu

"Balkan Turları"

Vizesiz Balkanlar Turu

Makedonya – Arnavutluk – Karadağ - Bosna Hersek- Sirbistan
Üsküp – Ohrid – Tiran – Işkodra –Trebinje - Mostar – Saraybosna - Belgrad

7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Pegasus Havayolları Tarifeli sefer uçusu ile

 

Uçuş tarih ve saatleri
22/07/2019 Pzt PC2709 Konya - İstanbul 06:35 07:50
22/07/2019 Pzt PC351 İstanbul - Üsküp 10:25 11:00
29/07/2019 Pzt PC374 Belgrad - İstanbul 16:10 18:55
29/07/2019 Pzt PC2708 İstanbul - Konya 00:05 01:20

1 . Gün ( 22 Temmuz 2019, Pazartesi ) Konya Istanbul - Üsküp
Sabah 05:00'te Konya havalimanında buluşmamızı takiben Pegasus Hava Yolları'nın 06:35 Konya İstanbul seferi ile İstanbula uçuyoruz. 10:25 Seferi ile Üsküp'e devam ediyoruz. Yerel saat 11:00 de Üsküp'e varıyoruz. Pasaport, bagaj ve gümrük islemlerinin ardindan bizi bekleyen aracımızla birlikte Üsküp turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binalari ile Türk çarsısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’ dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonlari, hükümet binası, Meclis, 17. yy.’ dan kalma St. Spas Kilisesi, Üsküp’ün panoramik manzarasini görüp resimleyebileceginiz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nin Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile otelimize yerleşme. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde.
2 . Gün ( 23 Temmuz 2019, Salı ) Üsküp – Matka Kanyonu – Kalkandelen – Manastir –  Ohrid
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Makedonya'nın saklı cenneti: Matka Kanyonunu görüyoruz. Daha sonra Makedonlarin Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gidecegiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medreseyi görüyoruz. Ardından Demir hisar üzerinden Manastır(Bitola) kentine variyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, Ishak Camisini, Yeni Camiyi, Haydar Kadi Camiyi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun oldugu Askeri Idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid`e hareket ediyoruz. Balkanlarin en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
3 . Gün ( 24 Temmuz 2019, Çarşamba ) Ohrid - Sv Naum
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı ardından, Ohrid Camii, Türk Çarsısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, Ishak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasindadir. Ohrid’ te aliş-veriş için serbest zaman.  Daha sonra St. Naum turu için hareket ediyoruz. Bu turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a variyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir.  Turun ardindan otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
4 . Gün ( 25 Temmuz 2019, Perşembe ) Ohrid – Tiran – İşkodra
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasinda otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüslerimizle hareket ederek gümrük islemlerimizi yaptirip Arnavutluk’un baskenti Tiran’a variyoruz. Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Iskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Şehir turu bitimiyle kısa bir yolculugun ardından İşkodra`daki otelimize transfer. Otele varışımızla birlikte  odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemegi otelimizde. 
5 . Gün ( 26 Temmuz 2019, Cuma ) Iskodra - Budva - St.Stefan – Kotor – Trebinje
Sabah otelimizde alacağımız kahvalti sonrasinda otelimizden ayrılıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanin en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva`ya varış. Budva`da zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalısmaları ile turizme kazandırılma aşamasinda olan muhtesem St Stefan’i panoramik olarak tepeden görebileceginiz bir mola sonrasinda durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacagimiz yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezecegiz. Ardindan Karadağ’da son duragimiz önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şiıin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından akşam saatlerinde Trebinje`deki otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
6 . Gün ( 27 Temmuz 2019, Cumartesi ) Trebinje – Mostar - Sarayevo
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binalari görüyoruz. Poçitel’den ayrılarak  600 yıl önce kurulan Alperenler Tekkesi‘nin bulunduğu Blagay‘a hareket ediyoruz. Buna Nehri ‘nin kenarında konumlanan ve harika doğal yapısıyla ünlü tekkede yer alan Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Sarı Saltuk, 13. YY ‘da Anadolu Selçukluları döneminde yaşamış, Müslümanlığın Rumeli’de yayılmasında çok önemli rol oynamış erenlerdendir.  Daha sonra Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yilinda inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yilinda cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Sonrasında Saraybosna`ya transfer Saraybosna`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
7 . Gün ( 28 Temmuz 2019, Pazar ) Saraybosna - Belgrad
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Saraybosna turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarsı’da gezintimizi yapiyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardindan Kanuni Sultan Süleyman’in akrabası Hüsrev Bey Camii’ni, Aliya İzzetbegoviç ‘in mezarının bulunduğu Kovaçi Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardindan 1. Dünya Savası’nın çiktigi Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni  ziyaret edipr turun bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra geliyor pasaport islemlerimizden sonra, yola devam ediyor ve Belgrad`a varıyoruz. Aksam yemeği ve geceleme Belgrad`taki otelimizde . 
8 . Gün ( 29 Temmuz 2019, Pazartesi Belgrad - Istanbul
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasi otelimizden ayrılıyoruz ve Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, Istanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapi, Sokullu Mehmet Paşa Çesmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çesmesini (1521-1878) diger Osmanli izlerini takip edip Tuna ve Savanin birlestigi noktadaki beyaz Beyler kentine veda ediyoruz. Turumuzun bitimi ile transfer saatimize bağli olarak özel otobüslerimizle Belgrad havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları'nın 16:10 seferi ile İstanbula, İstanbul'dan 00:05 seferi ile Konya'ya uçuş. 01:20'de Konya'ya varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayollari ile Konya Üsküp gidis / Belgrad Konya dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 7 gece yarım pansiyon konaklama.
 • Havalimani vergileri ve servis bedeli
 • Alan-Otel-Alan transferleri ve sehirlerarasi otobüs transferleri
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Pakettur Sorumluluk Sigortasi (1618 sayili Yasa Geregi düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasidir.)

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
 • Tüm kişisel harcamalar,
 • Rehber tarafindan organize edilen ekstra turlar
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
 • Ögle yemekleri,
 • Müze, ören yeri vb. giris ücretleri
 • Bahşişler

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.

Gezipero Öneriyor