Yeşil Karadeniz Turu

"Doğu Karadeniz Turları"

23 Temmuz 2018, Pazartesi saat 21:00’de hareketimizle birlikte Konya’dan Karadeniz turumuza keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün ( 24 Temmuz 2018, Salı ) - Samsun – Atatürk Anıtı – Bandırma Vapuru
Sabah saatlerinde Samsun’a varıyoruz. Öncelikle kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Samsun’daki gezimize, Atatürk Anıtı (grup fotoğrafı çektirebilme imkânı), Ardından Bandırma Vapuru, İlk Adım Anıtı ve Amazon savaş kadınlarının başkenti Terme’de vereceğimiz molanın ardından Ünye Fatsa üzerinden Ordu’ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in en güzel manzaralarından birine sahip olan 485 metre yükseklikte bulunan Boztepe’ye çıkıyoruz. Burada vereceğimiz çay molamızın ardından günümüzü sonlandırarak otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün ( 25 Temmuz 2018, Çarşamba ) Trabzon – Uzungöl Yaylası
Otelimizde alacağımızın kahvaltımızın ardından Çaykara'ya geliyor ve buradan Uzungöl’e çıkıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunan Uzungöl, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile Alplerin güzelliğini geride bırakmaktadır. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresi’nin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “Şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir.
Muhteşem orman manzarası eşliğinde minibüsler ile yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Karaster Yaylası’ndan Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız.
Karadeniz’in en meşhur gölü olan Uzungöl çevresinde yapacağımız gezimiz sonrasında otelimize yerleşmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

3. Gün ( 26 Temmuz 2018, Perşembe ) Sümela Manastırı - Altındere Milli Parkı – Fırtına Deresi – Ayder Yaylası
Otelimizde alacağımızın kahvaltımızın ardından Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere milli parkına ulaşıyoruz. Coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela manastırının görünmesiyle taçlanacak.
Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra Altındere Vadisi’ne geriye dönüyoruz ( Restorasyon çalışmalarından dolayı Sümela manastırı içerisine girilemese dahi Sümela Manastırının görülebildiği o meşhur noktadan fotoğraflarını çekebilmek amacıyla Altındere milli parkına girilecektir).
Ülkemizin en çok yağış alan ve dizilere de konu olan Fırtına Vadisi’ne hareket ediyoruz. Çay bahçeleriyle kaplı vadide ilerlerken çay bitkisini uzaktan göstermekle yetinmeyip çay makasımızı alıyor ve biraz çay topluyoruz. Bu yöreselliği yaşadıktan sonra vadi boyunca devam edip Çamlıhemşin’e varıyoruz. Ardından yöresel tatlardan oluşan öğle yemeğimizi almak için Fırtına Vadisi kenarında bulunan restoranımıza geliyoruz. Yemeğimizin ardından balı, oksijeni ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz. 1250 mt. Yükseklikteki bölgenin en meşhur yaylasına çıkarken, Hala Deresi boyunca ara ara göreceğimiz Taş Köprülerden birinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında ‘Yaylaların Sultanı’ Ayder Yaylasına ulaşıyor ve burada Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize yerleşiyoruz

4. Gün ( 27 Temmuz 2018, Cuma ) Trabzon - Atatürk Köşkü – Ayasofya Camii – Giresun – Çay Fabrikası
Otelimizde alacağımızın kahvaltımızın ardından Soğuksu tepesindeki Art Neuve tarzında yapılan ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan Atatürk Köşkü’nü görüyoruz. Atatürk’e armağan edilen en görkemli yapı olan Atatürk Köşkü ziyaretimizin ardından Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıyoruz. Daha sonra fındık alış verişi yapıyoruz. Çay fabrikası ziyaretimizi yapıyoruz. Konaklama için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5. Gün  ( 28 Temmuz 2018, Cumartesi ) Amasya - 2. Beyazıd Külliyesi - Arkeoloji ve Mumya Müzesi
Otelimizde alacağımızın kahvaltımızın ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz üzerinde şehzadeler kenti Amasya’ya gidiyoruz. Yeşilırmak kıyısından panoramik olarak Pontus Kral Kaya Mezarları fotoğraflanıyoruz. 2. Beyazıd Külliyesi, Şehzadeler Parkı, Amasya Arkeoloji ve Mumya Müzesi, Ferhat ve Şirin’in su kanallarını gezdikten sonra Konya’ya dönüş için hareket ediyoruz.


 

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu ulaşım
 • 4 gece yarım pansiyon konaklama
 • 5 Kahvaltı
 • 4 Akşam yemeği ( otelde )
 • Rehberlik
 • Yaylalara transfer hizmeti
 • Araç içi ikramlar
 • Zorunlu seyahat sigortası

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Otel ekstraları
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Şahsi harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır.
 • Turumuz yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
 • Yüksek müşteri memnuniyetini ilke edinmemiz sebebi ile kalite standardımızı sürekli arttırıyoruz. Kültür turlarında misafirlerin fiziksel ve düşünsel yoğunluklarının zirvede olması, sükunet, özen ve dikkat kavramlarını ön plana almamızı gerektiriyor. Geçmiş yıllarda edindiğimiz tecrübeye dayanarak, siz sayın misafirlerimizin rahatını ve kültür turu mantığını göz önüne alarak, 6 yaş ve altı çocuk misafirlerimizi turlarımıza kabul edemiyeceğimizi bildiririz.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, SEHAVET TUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
23.07.2018 - 28.07.2018
Otel
Kişi başı fiyat 900.00
Single Farkı 250.00
7-12 Yaş Çocuk 850.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
21.08.2018 - 26.08.2018
Otel
Kişi başı fiyat 900.00
Single Farkı 250.00
7-12 Yaş Çocuk 850.00
0-6 Yaş Çocuk 0.00
0-6 Yaş çocuklara koltuk verilmemektedir.