Yeşil Karadeniz ve Batum Turu

"Doğu Karadeniz Turları"

Hareket: 19 Nisan 2019, Cuma
Değerli misafirlerimiz, sizleri saat 21.00 de Konya Devlet Tiyatrosu Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün ( 20 Nisan 2019, Cumartesi )  Ordu - Giresun - Trabzon - Atatürk Köşkü - Ayasofya - Akçaabat - Sümela Manastırı
Değerli misafirlerimiz, sabah yolda vereceğimiz kahvaltısı molasının ardından Ordu’ya varıyoruz.
Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Giresun’a ulaşıyoruz. Giresun’da Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı (Panoramik) görüyoruz.  Giresun’da vereceğimiz fındık alışverişi molasının ardından, Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz.
Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz.
Trabzon’un meşhur Telkârilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasından sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama: Golden Inn Hotel

2. Gün ( 21 Nisan 2019, Pazar ) Uzungöl – Garaster Lustra Yaylası  - Çeçeva Köyü
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Garaster ve Lustra yaylasına ulaşıyoruz. 2000 metrede aynı zamanda Uzungöl yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyoruz. 
Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e dönüyoruz. Solaklı Deresi boyunca yemyeşil vadide ilerleyerek yörenin ender ahşap mimarisine sahip Hapsiyaş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Sosyal medyada ve reklamlarda bol bol gördüğünüz mükemmel peyzajı ile harika fotoğraflar yakalayacağınız çay bahçesinin olduğu Çeçeva Köyü’ne varıyoruz. Bahçeyi gezip fotoğrafladıktan sonra Hopa'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. Konaklama: Paluri Hotel

3 Gün ( 22 Nisan 2019, Pazartesi) Batum - Borçka - Karagöl - Ayder Yaylası
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Arhavi, Hopa ilçelerini takip ederek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından 1880’li yılların başında Rus Botanikçi Dr. Krasnow tarafından 6 bin dönümlük bir arazi üzerinde kurulan Batum Botanik Park’ında Kuzey Amerika, Avustralya, Kore ve Japonya bitki ve çiçeklerin yer aldığı bölümlerini geziyoruz.

Çoruh ırmağı kenarından yolculuğumuzu gerçekleştirirken vereceğimiz fotoğraf molaları ile birlikte Artvin’in Borçka ilçesine ulaşıyoruz. Burada misafirlerimiz ile minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerinin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. Konaklama: Ayder Elif Otel

4. Gün ( 23 Nisan 2019, Salı ) Fırtına Deresi - Zilkale - Palovit Şelalesi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ayder yaylasını doyasıya yaşıyor ve Fırtına Vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. Ülkemizde yağmurlu gün sayısının en fazla olduğu, zengin flora ve faunaya sahip olan Fırtına vadisinde arzu eden misafirlerimiz Zipline binebilirler. Daha sonra bir kartal yuvası konumundaki ekstra Zilkale ve Palovit Şelalesi gezilerimizi yapıyoruz.
Daha sonra Sürmene'de bulunan Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Konya'ya hareket ediyoruz.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu Ulaşım
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 kahvaltı
 • 3 Akşam yemeği (otellerde)
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Araç içi ikramlar

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Ordu Boztepe teleferik ücreti
 • Yayla çıkış ücretleri
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
19.04.2019 - 23.04.2019
Otel
Kişi başı fiyat 700 TL
Single Farkı 300 TL
6-11 Yaş Çocuk 650 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL

Gezipero Öneriyor