Menu

Yeşil Karadeniz ve Batum Turu

Kişi BaşıTur Ücreti1150 TL

Gezilecek Yerler

Yeşilin en yeşili, kültürün en keyiflisine yolculuk..
Ordu Boztepe - Uzungöl - Ayder Yaylası - Fırtına Vadisi - Çat Vadisi - Batum - Karagöl - Çeçeva Köyü - Çay ve bıçak alışverişi - Memiş Ağa Konağı
Daha Fazla Göster

Hareket Noktası

Anıt Meydanı Devlet Tiyatrosu Önü

Hareket: Değerli misafirlerimiz, sizleri saat 20.00'de Konya Devlet Tiyatrosu Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün: Ordu Boztepe - Akçaabat - Uzungöl - Lustra Yaylası
Değerli misafirlerimiz, sabah yolda vereceğimiz kahvaltısı molasının ardından Ordu’ya varıyoruz. Ordu kentinin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı (ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’de Ordu’yu ve tüm Karadeniz coğrafyasını ayaklarımızın altında hissedeceksiniz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra Ordu’dan ayrılıyoruz. Giresun Adası’nı aracımızdan panoramik olarak görüp, fındık ve fındık ürünleri alışverişi yapıyoruz. Öğle yemeğinde meşhur Akçaabat köftesi almak için Akçaabat'ta bulunan restoranımıza varıyoruz. Yemekten sonra yaklaşık iki saatlik bir yolculuk sonunda Karadeniz bölgesinin simgelerinden biri olan Uzungöl'e varıyoruz. Gölün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanı değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle Uzungöl'ü kuşbakışı görebileceğimiz ekstra Lustra Yaylası safarisi gerçekleştiriyoruz. Uzungöl gezimizden sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen restorantta alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Akcaabat'ta Restorandanımızda menü olarak alabilrisiniz. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

2. Gün: Ayder Yaylası - Fırtına Vadisi - Çat Vadisi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, Dünyadaki cennet Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından biri olan Ayder Yaylasına varıyoruz. Yayla'da keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yöre insanlarıyla keyifli bir sohbet yapabilirsiniz. Ayder Yaylasında kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Karadenizin en güzel vadilerinden Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz. Öğle yemeğinden kalan zamanda zipline yapabilirsiniz
Keyifli öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimizle ekstra olarak düzenleyeceğimiz Zilkale Palovit Şelalesi safari turu yapıypruz. Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.  Akşam yemeği, konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Fırtına Deresi'nde bulunan restoranımızda alınacaktır.. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

3. Gün: Batum - Karagöl
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Arhavi, Hopa ilçelerini takip ederek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde; St. Nikolaos Ortodoks Kilisesi, Ermeni Gregorian Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Heykeli, Tiyatro Heykeli, Tiyatro Meydanı, Ali ve Nino Heykeli'ni gezdikten sonra sebest zaman veriyoruz. Serbest zamanın bitiminde Batumdan ayrılıyoruz. Daha sonra dileyen misafirlerimizle Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerle Karagöl’e çıkıyoruz. Kıvrımlı yollar ve ahşap köy evlerini tamamlayan ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izliyor, 1550m yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restorantta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

4. Gün: Çeçeva Köyü, Çay  ve bıçak alışverişi - Memiş Ağa Konağı - Dönüş
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çayeli’ye varıyoruz ve yönümüzü yukarıya çevirip 20 dakikalık yolculukla Çeçeva Köyü’ne varıyoruz. Burası sosyal medyada ve reklamlarda bol bol gördüğünüz mükemmel peyzajı ile harika fotoğraflar yakalayacağınız çay bahçesinin olduğu yer. Bahçeyi gezip fotoğrafladıktan sonra tarihin eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza giderek Çay’ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesine gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Türk Sivil Mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan Memiş Ağa Konağı’nı geziyoruz ve burada yöresel bal, peynir, tereyağı vb yöresel doğal ürünlerin alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Türk ve Rum mimarisinin bu ortak şaheserinde çekeceğimiz muhteşem fotoğrafların ardından ardından turumuzu bitiriyor ve Konya'ya doğru yol alıyoruz. Sabah saatlerinde Konya'ya varışımızla birlikte siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak ayrılıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Belirlenen restorantta menü olarak alınacaktır. (Ekstra)
Akşam Yemeği: Mola tesisinde alınacaktır.  (Ekstra)

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL'dir. Misafir tarafından ödenir.
 • Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece TC Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.
 • 1 Eylül 2019 tarihi itibariyle yeni Batum'a geçişler yeni kimlikler ( çipli ) ile yapılacaktır. Eski kimlikler ile geçişler artık mümkün değildir.
 • Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.
 • Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.
 • Yurtdışından araç getirenler araçlarını gümrüğe teslim etmeden Batum'a geçiş yapamazlar. Bu konuda detaylı bilgiyi trafikten alabilirler.

Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu Ulaşım
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 kahvaltı
 • 3 Akşam yemeği (otellerde)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Acenta refakati
 • 1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
 • Milli Park giriş ücretleri

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Ordu Boztepe teleferik ücreti
 • Yayla çıkış ücretleri
 • ⇒    Zikale Palovit Şelalesi, Lustra Yaylası, Borçka Karagöl, Çeçeva Köyü
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar
Periyot İki kişilik
odada kişi başı
Tek kişilik oda 7-11 Yaş Çocuk 3-6 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk
14-18 Haziran 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
28 Haz - 2 Temmuz 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
5-9 Temmuz 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
2-6 Ağustos 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
9-13 Ağustos 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
16-20 Ağustos 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
23-27 Ağustos 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz
6-10 Eylül 2021 1150 TL 1500 TL 1050 TL Ücretsiz Ücretsiz