Yeşil Karadeniz ve Batum Turu

"Doğu Karadeniz Turları"

Hareket SalıDeğerli misafirlerimiz, sizleri saat 21.00 de Konya Devlet Tiyatrosu Önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.

1. Gün ( Çarşamba  )  Ordu - Trabzon - Atatürk Köşkü - Ayasofya
Değerli misafirlerimiz, sabah yolda vereceğimiz kahvaltısı molasının ardından Ordu’ya varıyoruz.
Ordu kentinin sembolü olan “Boztepe’ye Çıkmalı Şu Orduya Bakmalı “ sözünün mekânı olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz.Trabzon’un meşhur Telkârilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molasından sonra otelimize geçiyoruz. Daha sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama Çaykara Park Otel 

2. Gün ( Perşembe ) - Sümela Manastırı - Uzungöl – Ayder Yaylası – Huser Yaylası
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Karadeniz bölgesinin simgelerinden biri olan Uzungöl'e varıyoruz. Gölün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanı değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle Uzungöl'ü kuşbakışı görebileceğimiz Karester Yaylası safarisi gerçekleştiriyoruz. Uzungöl gezimizden sonra rotamızı Rize'ye çeviriyoruz. Fırtına Vadisinde vereceğimiz öğle yemeği molasından Ayder Yaylasında kalacağımız otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimizle sis denizi olarak nitelendirilen Huser Yaylası’na gün batımı safarisine çıkıyoruz. Göreceğimiz muhteşem manzaralar eşliğinde Ayder yaylası’na geri dönüyoruz. Daha sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası Köroğlu Otel

3 Gün ( Cuma ) Batum - Borçka - Karagöl - Ayder Yaylası
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Arhavi, Hopa ilçelerini takip ederek Sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sadece nüfus cüzdanlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde; St. Nikolaos Ortodoks Kilisesi, Ermeni Gregorian Kilisesi, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Heylkeli, Tiyatro Heykeli, Tiyatro Meydanı, Ali ve Nino Heykeli'ni gezdikten sonra sebest zaman veriyoruz. Serbest zamanın bitiminde Batumdan ayrılıyoruz.

Daha sonra dileyen misafirlerimizle Borçka’da bizleri bekleyen minibüslerle Karagöl’e çıkıyoruz. Kıvrımlı yollar ve ahşap köy evlerini tamamlayan ladin, kızılağaç, köknar, ıhlamur ağaçları eşliğinde Mayasur ve Bandranala Şelalelerini izliyor, 1550m yüksekliğinde Atanoğlu ve Heba Yaylası eteklerinde endemik türler bakımından zengin bitki örtüsüne sahip Tabiat Koruma alanı Karagöl’de doğa yürüyüşü ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde. Konaklama Ayder Yaylası Köroğlu Otel

4. Gün ( Cumartesi ) Çat Vadisi - Zil Kale - Palovit Şelalesi - Çinçiva Köprüsü - Fırtına Deresi
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ayder yaylasını keşfe çıkıyoruz. Ayder yaylasında ilk olarak Gelin tülü şelalesine ulaşıyoruz. Kaçkarların tepelerinden süzülerek aşağı akan bu doğa harikası şelalede fotoğraflarımızı çektikten sonra Ayder Yaylasını bir ucundan bir ucuna fotoğraflayarak gezebileceğimiz serbest zamanımıza geçiyoruz. Bu süre içerisinde yaylacılarla sohbet edebilir ve Ayder Yaylasının mis gibi havasına doyabilirsiniz. Turumuzun devamında Fırtına Vadisi güzelliklerini tanımaya başlıyoruz. 

Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerimize binip Çat Vadisi boyunca devam ediyor ve Şenyuva (ÇİNÇİVA) Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Çinçiva Köyünün harika manzarayla birlikte fotoğraflarımızı çekerken rehberlerimiz Karadeniz dağ mimarisi ile ilgili bilgileriyle yaşam şartlarını daha iyi hissedebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğraf molamızın ardından Zilkale’ye ulaşıyoruz. Ticaret güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan deniz seviyesinden 750 çat deresinden ise 100 metre yukarıya kurulmuş bu Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsizliği güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesine geçeceğiz. 

Daha sonra Sürmene'de bulunan Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Konya'ya hareket ediyoruz. Pazar sabah saat 10:00 sularında Konya'ya varışımızla birlikte turumuzu tamamlıyoruz.

Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Yurtdışı çıkış harcı 50 TL'dir. ( 1 Ağustos 2019 İtibariyle bu tutar 50 TL olarak güncellenmiştir. ) Misafir tarafından ödenir.

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde sadece TC Kimlikleri ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Nüfus cüzdanları yıpranmamış olmalı ve soğuk damganın mutlaka görünür olması gerekmektedir. Gürcü gümrük görevlileri kimlik yıpranması konusunda son derece titiz davranmaktadır. Kimliğinizdeki fotoğrafınızın eski olması, pvc’sinin kalkmış olması, kenarlardaki/köşelerdeki yıpranmalar veya kenarlardan pvc’yi kesmiş olmanızdan dolayı geçiş yapamazsınız. 10 yıldan eski kimliklere de geçiş izni verilmemektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı bizim tavsiyemiz, tur tarihine kadar yeni çipli kimlik kartlarınızı almanız olacaktır. Ayrıca eğer varsa, geçerli pasaportunuzu da yedek bir önlem olarak yanınızda bulundurabilirsiniz.

Gürcistan geçişleri için 18 yaş altı misafirlerimizin Anne ve Babasının yanında olması gerekmektedir. Anne ve Baba ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Gürcistan’a geçişleri için Noter den onaylı Muvafakatname almaları gerekmektedir. Gürcistan gümrüğünden ülkeye her türlü ilaç sokulması yasaklanmıştır.

Yurtdışından araç getirenler araçlarını gümrüğe teslim etmeden Batum'a geçiş yapamazlar. Bu konuda detaylı bilgiyi trafikten alabilirler.


Ücrete dahil olan hizmetlerimiz

 • Konforlu Ulaşım
 • 3 Gece yarım pansiyon konaklama
 • 4 kahvaltı
 • 3 Akşam yemeği (otellerde)
 • Profesyonel Rehberlik
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Batum Turu
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Minibüs Ücreti
 • Milli Park giriş ücretleri
 • Araç içi ikramlar (çay - kahve )

Ücrete dahil olmayan hizmetlerimiz

 • Ordu Boztepe teleferik ücreti
 • Yayla çıkış ücretleri
 • ⇒    Borçka Karagöl Minibüs Ücreti 50 TL  
 • ⇒    Huser Bulut Denizi ve Avusor Yaylası Minibüs Ücreti 50 TL 
 • Müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar

Bu Turu Nasıl Satın Alabilirim?

Turumuzu satın almak için:
 • Her tur programında bulunan "Satın Al" butonunu kullanarak kredi kartınız ile rezervasyon yapabilirsiniz.
 • Nakit ödemek isterseniz ofisimize uğrayıp ödeme yapabilirsiniz.
 • Banka Hesaplarımıza EFT/Havale yapabilirsiniz. Banka hesap numaralarımız için lütfen tıklayınız

Genel Uyarılar ve Notlar

 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.
 • Koltuk planlaması ödeme sırasına göre yapılmaktadır. Koltuk listemiz tur kalkış esnasında aracın önüne asılır. Misafirlerimiz bu listeye göre koltuklarına otururlar. Tur esnasında koltuk rotasyonu yapılmaz.
 • Turumuzu yeterli çoğunluk sağlanmaması durumunda iptal etme hakkımız saklıdır.
 • Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda katılımcı sayısına göre araç çıkartılmaktadır. (18 Kişiye kadar Mercedes Sprinter/Wolksvagen Volt, 19-30 Kişiye kadar Turkuaz/Sultan/Prestige, 30-46 kişiye kadar Mercedes Travego/Neoplan/Man araçları kullanılmaktadır.) Turlarımızda kullanılan araçlar D2 belgeli turizm paketli araçlardır.
 • Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
YUKARIDA YAZILI OLAN TUR PROGRAMI, GEZİPERO TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK YAZILIP, HAZIRLANMIŞTIR. HERHANGİ BİR ŞEKİLDE, PROGRAMIN KOPYALANMASI, YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI SEHAVET TUR A AİTTİR.
Gidiş-Dönüş Tarihleri
27.08.2019 - 31.08.2019
Otel
Kişi başı fiyat 900 TL
Single Farkı ( Tek kişilik oda farkı ) 300 TL
6-11 Yaş Çocuk 850 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL
Gidiş-Dönüş Tarihleri
03.09.2019 - 07.09.2019
Otel
Kişi başı fiyat 900 TL
Single Farkı ( Tek kişilik oda farkı ) 300 TL
6-11 Yaş Çocuk 850 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL
Gidiş-Dönüş Tarihleri
10.09.2019 - 14.09.2019
Otel
Kişi başı fiyat 900 TL
Single Farkı ( Tek kişilik oda farkı ) 300 TL
6-11 Yaş Çocuk 850 TL
3-5 Yaş Çocuk 0 TL
0-2 Yaş Çocuk 0 TL

Gezipero Öneriyor