Doğu Karadeniz Turları

  • 2Tur Bulundu

Sırala:
| 3 Gece 4 Gün

Karadeniz ve Yaylalar ve Batum Turu

Sümela Manastırı, Uzungöl, Akçaabat, Ayder Yaylası, Zilkale, Palovit Şelalesi, Elevit Yaylası, Çat Vadisi, Fırtına Vadisi, Zipline, Batum, Çay Fabrikası, Bıçak Atölyesi, Yöresel Alışveriş, Ordu Boztepe
| 4 Gece 5 Gün

Yeşil Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu

Trabzon – Ayasofya Müzesi – Atatürk Köşkü – Çeçeva Çay Bahçesi –Fırtına Vadisi – Ayder Yaylası - Ayder Yaylası - Çat Vadisi- Sevdaluk Köprüsü – Zilkale – Palovit Şelalesi – Pokut - Sal Yaylası - Gelin Tülü Şelalesi - Karagöl - Batum - Uzungöl - Zigana - Hamsiköy- Sümela Manastırı – Altındere Vadisi – Ordu Boztepe

Yeşilin en yeşili kültürün en keyiflisi Karadeniz!

Kuşkusuz kültür turları denildiğinde akla ilk gelen Doğu Karadeniz turlarıdır. Doğu Karadeniz Turlarında genelde Trabzon, Rize, Artvin, Ordu, Giresun gibi illerimiz ön plana çıkmaktadır. Ancak bu illerimizde öyle yerler vardır ki kendini tüm Dünya’ya duyuran ve bağlı olduğu illerden daha çok duyulmaktadır. Bunların arasında Rize Ayder Yaylası, Trabzon Uzun Göl, Artvin Borçka Karagöl seyahat severlerin en popüler uğrak noktalarıdır. Biz de turlarımızda bu bölgelerde daha fazla kalmaya veya yakın yerlerinde konaklamaya özen gösteriyoruz. Tur programlarımızı bölgeden daha fazla faydalanabilecek şekilde kurguluyoruz. Konaklama seçeneklerimizi de ona göre oluşturuyoruz.

Karadeniz’de Ne Yenir?

Doğu Karadeniz doğal güzellikleri kadar yöresel lezzetleriyle de ön plana çıkmaktadır. Karadeniz’e gitmişken Trabzon pidesi, etli karalahana dolması, turşu kavurması, hamsili pilav, laz böreği, sütlaç, mıhlama gibi lezzetleri mutlaka tatmalısınız.

Karadeniz’e Ne Zaman Gidilir?

Karadeniz’e her mevsimde gidebilirsiniz. Ancak yaz ayları daha fazla ziyaret almaktadır. Çünkü Karadeniz ziyaretçilerine yemyeşil doğasını sunmaktadır. Karadeniz’de yazları yağmurlu, kışları ise sert geçmektedir. Karadeniz ziyaretlerimizde yanımızda yağmurluğumuzu ve şemsiyemizi hiç eksik etmememiz gerekir. Her an yağmur yağma ihtimali vardır. Eğer yazın Karadeniz’e gitme planınız varsa yanınıza mutlaka kalın kıyafetler almanızda fayda var. Bazı dönemlerinde ise yüksek rakımlarda yoğun sise bağlı hava ısısında da düşüş gözlemlenmektedir.

Konya Çıkışlı Karadeniz Turları Fiyatları

Karadeniz turları ve fiyatları genellikle tur kalkış tarihlerine ve konaklama seçeneklerine göre değişmektedir. Konya’dan Doğu Karadeniz Turlarımızı otobüs ve uçaklı ulaşım seçenekleri ile sunuyoruz. Bu durumda her bütçeye hitap edebilmekteyiz. Karadeniz turları ile, müthiş güzelliklere sahip rotalarıyla asla unutamayacağınız deneyimleri de sizlere sunmaya hazırız. Özellikle Yeşil Karadeniz ve Yaylalar Turu en popüler turlarımız arasındadır. Ayrıca Karadeniz’de Yayla Terapi Turumuz uçakla planlanmaktadır. Ve mutlaka incelemenizi öneriyoruz.